Dla kobiet i dla mężczyzn...

Olej lniany dla kobiet

Olej lniany dzięki zawartości omegi-3, -6 oraz fitoestrogenów jest regulatorem równowagi hormonalnej i może korzystnie wpływać na cykl miesiączkowy. Regulując proporcje hormonów przyczynia się do złagodzenia wielu uciążliwych objawów towarzyszących menstruacji tj. bóle głowy, depresja, bóle brzucha, drażliwość i obrzęki. Po za tym, olej lniany zmniejsza obfitość krwawienia i reguluje długość cyklu, co wynika ze zdolności omegi-3 do hamowania produkcji prostaglandyn, czyli hormonów tkankowych odpowiedzialnych za skurcze mięśni gładkich.

Łagodzi także objawy menopauzy i wspomaga funkcje macicy, przez co może wspierać leczenie kobiecej bezpłodności (niepłodności). Olej lniany zmniejsza ryzyko raka piersi, powoduje wzrost gęstości kości i zwiększa syntezę kolagenu, czym przeciwdziała zwiększonej łamliwości kośćca w przebiegu osteoporozy.

Olej lniany dla mężczyzn

W przypadku męskich schorzeń również wspomaga leczenie bezpłodności/niepłodności oraz stanowi środek pomocniczy w leczeniu chorób prostaty. Po za tym hamuje przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu odpowiedzialnego za łysienie.

Komentarze

» Zamów olej lniany wysokolinolenowy » Stosuj » Zdrowiej »

Najpopularniejsze artykuły »

Polub mnie

Obserwuj mnie