Dieta sportowców z olejem lnianym

Dieta sportowców z olejem lnianym to jadłospis polegający na optymalnym zmaksymalizowaniu dawek dobroczynnych kwasów tłuszczowych (NNKT, Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) zawartych w oleju lnianym dostarczanych do organizmu sportowca.

Taka strategia skutkuje poprawą sprawności, wydolności i wytrzymałości, znacząco skraca czas regeneracji (także po kontuzji) oraz podnosi energię i próg bólu. Dzieje się tak, ponieważ NNKT wspomagają oddychanie komórkowe, uczestniczą w transporcie tlenu i produkcji hemoglobiny.

Dzięki nim krew jest lepiej dotleniona i tym samym lepiej odżywia komórki mięśniowe oraz umożliwia im wyższy poziom absorpcji składników pokarmowych, których optymalna podaż odpowiada za szybką regenerację i sprawną odbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych. Więcej » Bóle mięśni, zakwasy i skurcze »

Dodatkowo, dieta sportowców z olejem lnianym sprzyja zwiększaniu masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej, co z powodzeniem wykorzystują osoby zajmujące się fitnessem i kulturystyką. Podstawowym tłuszczem w diecie kulturystów jest olej lniany.

Generalnie omawiana dieta skupia się na utrzymywaniu na właściwym poziomie substancji odżywczych wykorzystywanych w trakcie wysiłku fizycznego. Ich regularne dostarczanie zapobiega niedoborom, na które są szczególnie podatni zawodowi sportowcy - ich organizmy są mocno eksploatowane podczas długoletniej kariery. 

Komentarze

» Zamów olej lniany wysokolinolenowy » Stosuj » Zdrowiej »

Najpopularniejsze artykuły »

Polub mnie

Obserwuj mnie